Home ] Up ]

ΑΡΧΗ Γυμνάσιο και Γενικό Λυκειο Καμπάνη, Κιλκίς

Το σχολείο είναι ένας τόπος συνάντησης, μάθησης, άθλησης, κοινωνικοποίησης, ανάπτυξης φιλίας και ανταλλαγής απόψεων. Στο σχολείο διαμορφώνεται η προσωπικότητα του μαθητή και αναπτύσσεται ο πολιτισμός και η γνώση, με την βοήθεια των καθηγητών και όλου του περιβάλλοντος που το πλαισιώνει.

Είναι κι ένας ζωντανός και ανοιχτός οργανισμός στην κοινωνία. Για να κάνουμε ακόμη πιο ενδιαφέρουσα αυτή την βιωματική εμπειρία, και για να την μοιραστούμε με όλους όσους ενδιαφέρονται για το σχολείο, ανοίγουμε τον παρόντα δίαυλο επικοινωνίας με την τοπική και ευρύτερη κοινωνία.

Στις σελίδες μας θα βρείτε στιγμιότυπα απο την ζωή και τις δραστηριότητες του Γυμνασίου, στοιχεία για την γεωγραφική περιοχή και την ιστορία του τόπου, απόψεις μαθητών και καθηγητών για διάφορα θέματα, καθώς και διάφορα άλλες ενδιαφέρουσες προτάσεις απο καθηγητές και μαθητές. Με την ελπίδα, οτι η Ιστοσελίδα μας θα βρει τον ανάλογο ενθουσιασμό και ενδιαφέρον απο όλους όσους την επισκέπτονται, όπως έγινε και μεταξύ των μαθητών και καθηγητών, σας καλοσωρίζουμε και περιμένουμε την συμμετοχή σας για την συνεχή βελτίωσή της....

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου  Καμπάνη

κ. Βαφειάδης Αναστάσιος, Μαθηματικός